Diode Lazer Epilasyon Uzmanlık Kursu

Nets Akademi Seri Atışlı (Ütüleme) Diode Lazer Epilasyon Kursu öğrenci alımına başlamıştır.

Neden Nets Akademi?

1997 yılından itibaren güzellik sektöründe varlığını sürdüren ve İzmir’in en kapsamlı ve yenilikçi kuruluşu olan Nets’in bir kolu olan Nets Akademi, profesyonel eğitmenleri, öğrencilerine verdiği Nets disiplini ve sektörde bilinirliği ile öğrencilerine yön gösteren bir kurstur. Sürekli gelişen bu güzellik sektöründe teknolojiyi takip eden, öğrencilerine hep yeniyi öğretmeye çalışan Nets Akademi mezunlarının arkasında Bornova Merkezde hizmetini sürdüren Özel Nets Polikliniği bulunmaktadır. Bu nedenle İzmir’de ve çevre illerde bulunan klinikler, salonlar ve merkezler öncelikle Nets Akademi mezunu Nets kültürü ile eğitilmiş öğrencileri tercih etmektedirler.

Neden Diode Lazer Epilasyon Kursu?

Gündelik hayatı kolaylaştıran teknolojik gelişmelere paralel olarak ilerleyen sağlık ve güzellik sektöründe uzmanlaşma gerektiren birçok yeni iş kolu ortaya çıkmış ve dolayısıyla bu sektörlerdeki istihdam alanları için talep artmıştır.

Günümüzde en çok tercih edilen ve en çok uygulanan işlemler arasında bulunan lazer epilasyon uygulamalarında uzman talebinin artmasında; kişilerin yoğun tempo içerisinde rahat etmesine olanak verilerek zamandan tasarruf etmelerini sağlamak ve ayrıca kişinin sir, ağda vb. uygulamalara efor harcaması engelleyerek kalıcı sonuçlar ile yaşam kalitesini arttırmaktır. Sürekli yenilenen lazer epilasyon teknolojileri ve işlemlerin sağlık açısından güvenilirliği dolayısıyla lazer epilasyon işlemi yapan kişilerde mutlaka uzman olma şartı aranır. Bu bakımdan bireylere hayalleri ve becerileri doğrultusunda profesyoneller tarafından eğitim verilmektedir. Bu eğitimlerin alındığı kurum, edinilen bilgi ve tecrübe kişinin kariyer hayatı için referans olmaktadır. Ergonomik uygulaması, dalga boylarının derinliği, açık-koyu ten ve kıl rengine sahip kişilere yapılabilmesi dolayısıyla Diode Lazer’in kişi bazında hizmet alanı daha geniştir. Arz ve talebe bağlı olarak Diode Lazer Uzmanları bu bakımdan işverenler tarafından daha aranır niteliklere sahip olmaktadır.

21 yıldır birçok uzman yetiştiren Nets Akademi’nin M.E.B bakanlığı sertifikalı Diode Lazer Uzmanlığı kursuyla toplam 30 saat detaylı ve uygulamalı birebir dersler ile sektöre dair en iyi eğitime ve referansa sahip olabilirsiniz.

Diode Lazer Epilasyon Kursuna Kimler Katılabilir?

 İlkokul mezunu veya Ortaöğretim mezunu olan 552 Cilt Bakımı ve Güzellik Elemanı Yetiştirme Kursu sahip olan bireyler için hazırlanmıştır.

Diode Lazer Epilasyon Kursu Ders İçeriği nedir?

 • Epilasyon yöntemleri
 • Kıl anatomisi
 • Işığın özellikleri
 • Ütüleme diode lazer epilasyon cihazı
 • Ütüleme diode lazer epilasyon cihazı ve güvenlik
 • Ütüleme diode lazer epilasyonu sonrasında yapılması gerekenler
 • Ütüleme diode lazer uygulamaları

Diode Lazer Epilasyon Kursuna Kayıt Olmak İçin Neler Gereklidir?

 • Kimlik fotokopisi
 • 2 adet fotoğraf
 • Son mezun olunan okulun diploması veya öğrenci belgesi
 • 552 saatlik güzellik uzmanlığı belgesi aslı ve fotokopisi kayıt için yeterlidir