Kalıcı Makyaj ve Mikroblading eğitimleri son yıllarda özellikle estetisyenlerin tercih ettiği bir sektör olarak öne çıkmaktadır. Mezun olduktan sonra iş bulma olasılığının ve kendi işini yapma imkanının olması nedeniyle de daha çok tercih edilmektedir.

Mikroblading’de Neden Nets Akademi?

1997 yılından itibaren güzellik , kalıcı makyaj ve microblading sektöründe varlığını sürdüren ve İzmir’in en kapsamlı ve yenilikçi kuruluşu olan Nets’in bir kolu olan Nets Akademi, profesyonel eğitmenleri, öğrencilerine verdiği Nets disiplini ve sektörde bilinirliği ile öğrencilerine yön gösteren bir kurstur. Kalıcı makyaj eğitimini 21 yıllık tecrübesi ile Hatice Nur Uzgenç birebir vermektedir. Sürekli gelişen bu güzellik sektöründe teknolojiyi takip eden, öğrencilerine hep yeniyi öğretmeye çalışan Nets Akademi mezunlarının arkasında Bornova Merkezde hizmetini sürdüren Özel Nets Polikliniği bulunmaktadır. Bu nedenle İzmir’de ve çevre illerde bulunan klinikler, salonlar ve merkezler öncelikle Nets Akademi mezunu Nets kültürü ile eğitilmiş öğrencileri tercih etmektedirler. Öğrenciler bu eğitim sonunda M.E.B. onaylı 432 saatlik Kalıcı Makyaj sertifikasına sahip olmaktadır. 
Eğitimler birebir verilmektedir. Eğitim ile birlikte microblading cihazı ve boyaları da verilmektedir.

Mikroblading 3D Kıl Tekniği Nedir?

Mikroblading Kursu Eğitimi / Mikroblading Kalıcı Makyaj kursu üç boyutlu 3D Kıl Tekniği son zamanlarda trend olan bir uygulamadır. Bu yöntem ile altın oran kaş ölçümleri ile yüzünüze en uygun şekilde kaşlarınızdaki tüylerden ayırt edilemeyecek şekilde doğal ve güzel bir görünüme sahip olursunuz. Bu nedenle bu uygulama oldukça tercih edilen bir yöntem olmuştur.
Mikroblading Kalıcı Makyaj yöntemi makine ile yapılan kalıcı makyaj yöntemi gibi cildin derin dokusuna değil daha yüzeysel uygulanır.Bu yöntem ile kaş üzerinde yapılan boya yüzeye yakın olması nedeniyle canlı görünür. 3D kıl tekniği ile boya yüzeye yakın olmasından dolayı daha canlı görünür ve kıl şeklinde çalışma yapılması nedeniyle daha doğal bir görünüm elde edilir.  Uygulama sonrası, kaşlarınızda bir uygulama yapıldığı anlaşılmaz. Kalıcılığı ise kişiye göre değişir. Bir yıl veya daha fazla sürede kalıcılığı bulunmaktadır. Yılda bir kez rötuş yapılarak kalıcılığı uzatılabilir.

Kalıcı Makyaj Kursuna Kimler Gidebilir?

Kalıcı Makyaj kursuna İlköğretim okulu mezunu (eski ilkokul) herkes katılabilir. 

Kalıcı Makyaj Kursu Ders İçeriği Nedir? 

 • Kıl Tekniği Kalıcı Kaş Makyajı
 • 3D Kalıcı Kaş Microblading
 • Pudralama Kalıcı Kaş Makyajı
 • Dolgu Tekniği Kalıcı Kaş Makyajı
 • Kaş Tasarımı
 • Hatalı Kaş Uygulamaların Düzeltilmesi
 • Kalıcı Eyeliner
 • Kalıcı Dipliner

Mikroblading Kursu İş Garantili mi?

Mikroblading özellikle son yıllarda yükselen bir trend içerisine girmiştir. Bu sertifikaya sahip olan kişiler, güzellik salonları, klinikler ve kuaför gibi merkezlerde çalışma imkanına sahiptir. Microblading uzmanı çalıştıran klinikler, güzellik salonları, poliklinikler ve hastaneler böyle bir ihtiyaç doğrultusunda 1997 yılından beri eğitim sektörü içerisinde olan Nets Akademi mezunlarını tercih etmektedirler. Bunun dışında yıllardır sektörün tercih edilen markası olarak, öğrencilerimizin iş hayatına atılım sürecinde onlara destek olmak adına öncelikle kendi bünyemizde değerlendirme ihtimalini göz önüne alıyoruz, ihtiyaç olmadığı durumlarda İzmir ve diğer illerdeki kliniklere referans oluyoruz. 

Mikroblading Kursundan Mezun Olma Şartları Nelerdir ve Hangi Belge Verilir?

Nets Akademi kalıcı makyaj kursu M.E.B Onaylı kendi markamız olan Özel Elvan Meslek Edindirme Kursu tarafından 432 saatlik “Kalıcı Makyaj Kursu” belgesi vermektedir. 432 saatlik Kalıcı Makyaj eğitimi sonunda iki aşamalı uygulama ve teoriks ınava girilmektedir. Nets Akademi Kalıcı Makyaj kursumuzda uygulama sınavı Kurs heyetimiz tarafından yapılmakta diğer teorik sınav ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen bir gözetmen denetiminde yapılmaktadır.

Güzellik Uzmanlığı Kursuna Kayıt Olmak İçin Neler Gerekli?

 • Kimlik fotokopisi
 • 2 adet fotoğraf
 • Son mezun olunan okulun diploması veya öğrenci belgesi kayıt için yeterlidir.