Kalıcı Makyaj Kursu

Kalıcı Makyaj ve Microblading eğitimleri son yıllarda özellikle estetisyenlerin tercih ettiği bir alan olarak öne çıkmaktadır. Mezun olduktan sonra iş bulma olasılığının yüksek ve kendi işini yapma imkanının olması nedeniyle de daha çok tercih edilmektedir.

Kalıcı Makyajda Neden Nets Akademi?

· 1997 yılından itibaren güzellik ve kalıcı makyaj sektöründe varlığını sürdüren ve İzmir’in en kapsamlı ve yenilikçi kuruluşu Nets’in bir kolu olan Nets Akademi, profesyonel eğitmenleri, öğrencilerine verdiği Nets disiplini ve sektörde bilinirliği ile öğrencilerine yön gösteren bir eğitim kuruluşudur. Kalıcı makyaj eğitimini 21 yıllık tecrübesi ile Hatice Nur Uzgenç birebir vermektedir.

 · Sürekli gelişen bu güzellik sektöründe teknolojiyi takip eden, öğrencilerine hep yeniyi öğretmeye çalışan Nets Akademi mezunlarının arkasında, Bornova Merkezde hizmetini sürdüren  Özel Nets Polikliniği bulunmaktadır. Bu nedenle İzmir’de ve çevre illerde bulunan klinikler, salonlar ve merkezler öncelikle Nets Akademi mezunu ve Nets kültürü ile eğitilmiş öğrencileri tercih etmektedirler.

  • Öğrenciler bu eğitim sonunda M.E.B. onaylı 102 saatlik Kalıcı Makyaj Uygulayıcısı sertifikasına sahip olmaktadır.
  • Eğitimler birebir verilmektedir.

Kalıcı Makyaj Kursuna Kimler Gidebilir?

  • Kalıcı makyaj kursuna 19 yaşından gün almış en az ilkokul ve/veya ilköğretim düzeyinde eğitimini tamamlamış bireyler için hazırlanmıştır. Bu şartlara uyan herkes kalıcı makyaj kursuna katılabilir.

Kalıcı Makyaj Kursu İş Garantili Midir?

İzmir’de Kalıcı makyaj özellikle son yıllarda yükselen bir trend içerisine girmiştir. Bu sertifikaya sahip olan kişiler, güzellik salonları, klinikler ve kuaför gibi merkezlerde çalışma imkanına sahiptir. Kalıcı makyaj uzmanı çalıştıran klinikler, güzellik salonları, poliklinikler ve hastaneler böyle bir ihtiyaç doğrultusunda 1997 yılından beri eğitim sektörü içerisinde olan Nets Akademi mezunlarını tercih etmektedirler. Bunun dışında yıllardır sektörün tercih edilen markası olarak, öğrencilerimizin iş hayatına atılım sürecinde onlara destek olmak adına öncelikle kendi bünyemizde değerlendirme ihtimalini göz önüne alıyoruz, ihtiyaç olmadığı durumlarda İzmir ve diğer illerdeki kliniklere referans oluyoruz.

Kalıcı Makyaj Uygulayıcısı Kursundan Mezun Olma Şartları Nelerdir ve Hangi Belge Verilir?

 Nets Akademi kalıcı makyaj kursu M.E.B Onaylı kendi markamız olan Özel Elvan Meslek Edindirme Kursu tarafından 102 saatlik “Kalıcı Makyaj Uygulayıcısı” belgesi vermektedir. 102 saatlik Kalıcı Makyaj Uygulayıcısı eğitimi sonunda iki aşamalı uygulama ve teorik sınava girilmektedir. Nets Akademi Kalıcı Makyaj kursumuzda uygulama sınavı Kurs heyetimiz tarafından yapılmakta diğer teorik sınav ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen bir gözetmen denetiminde yapılmaktadır.

Kalıcı Makyaj Uygulayıcısı Kursuna Kayıt Olmak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

  • Kimlik fotokopisi
  • 2 adet fotoğraf
  • Son mezun olunan okulun diploması veya öğrenci belgesi kayıt için yeterlidir.