Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı

Güzellik Uzmanlığı (Estetisyenlik kursu), son yıllarda oldukça tercih edilen ve mezunlarına yüksek oranlarda iş sahibi olma fırsatı tanıyan bir kurs programdır. Uzman eğitmen kadrosu ve son teknoloji cihazlar ile birlikte öğrencilerine nitelikli eğitim veren Nets Akademi ile 6 ay gibi kısa bir sürede meslek sahibi olarak sevdiğiniz işi yapabilirsiniz.

826 saatlik 4. seviye Güzellik Uzmanı Kurs Programı, bu sektörde çalışmak ve kendinizi bu yönde geliştirmek için en uygun programdır.

Neden Nets Akademi?

1997 yılından itibaren güzellik sektöründe varlığını sürdüren ve İzmir’in en kapsamlı ve yenilikçi kuruluşu olan Nets’in bir kolu olan Nets Akademi, profesyonel eğitmenleri, öğrencilerine verdiği Nets disiplini ve sektörde bilinirliği ile öğrencilerine yön gösteren bir kurstur. Sürekli gelişen bu güzellik sektöründe teknolojiyi takip eden, öğrencilerine hep yeniyi öğretmeye çalışan Nets Akademi mezunlarının arkasında Bornova Merkezde hizmetini sürdüren Özel Nets Polikliniği bulunmaktadır. Bu nedenle İzmir’de ve çevre illerde bulunan klinikler, salonlar ve merkezler öncelikle Nets Akademi mezunu Nets kültürü ile eğitilmiş öğrencileri tercih etmektedirler.

Güzellik Uzmanlığı Kursuna Kimler Gidebilir?

826 saatlik 4. seviye Güzellik Uzmanı Kurs Programına İlköğretim okulu mezunu (eski ilkokul) 19 yaşından gün almış herkes katılabilir.

Ders İçeriği nedir?

826 saatlik 4. seviye Güzellik Uzmanı Kurs Programında dersler %70 uygulamalı, %30 teori olarak verilmektedir.

Öğrencilerimizi son teknoloji cihazları da tanıması adına Özel Nets Polikliniği bünyesinde cihaz eğitimi vermekteyiz. Bu sayede öğrencilerimize sektöre bir adım önde başlama şansı yakalamalarını sağlamaktayız.

Güzellik Uzmanlığı Kursu İş Garantili Midir?

Estetisyen çalıştıran klinikler, güzellik salonları, poliklinikler ve hastaneler böyle bir ihtiyaç doğrultusunda 1997 yılından beri eğitim sektörü içerisinde olan Nets Akademi mezunu estetisyenleri tercih etmektedirler. Bunun dışında yıllardır sektörün tercih edilen markası olarak öğrencilerimizin iş hayatına atılım sürecinde onlara destek olmak adına öncelikle kendi bünyemizde değerlendirme ihtimalini göz önüne alıyoruz ve ayrıca İzmir ve diğer illerdeki klinikler için de referans oluyoruz.

Güzellik Uzmanlığı Kursunda ve Mezun Olduktan Sonra Staj Yapabilir Miyim?

Nets Akademi kursunda bulunan tüm Güzellik Uzmanlığı öğrencileri Nets’in 5 şubesinde de staj yapma hakkına sahiptirler. Kurs süresince ve mezun olduktan sonra diledikleri taktirde Nets in şubelerinde veya Özel Nets Polikliniği’nde staj yapabilirler. Staj imkanı iş hayatına atılmadan önce öğrencilere büyük tecrübe katmaktadır. Kurumsal olmayan Güzellik Uzmanlığı kursları başka güzellik salonlarında staj yaptırmaya çalıştırmaktadır. Ancak Nets Akademi İzmir’de Özel Nets Polikliniği’nde staj imkanı sunan tek kurstur.

Güzellik Uzmanlığı Kursu Ne Kadar Sürer?

826 saatlik 4. seviye Güzellik Uzmanı Kurs Programı yaklaşık 6 ay sürmektedir. 6 ay sonunda Milli Eğitim Bakanlığındaki gözetmenlerin katıldığı sınav sonrası, öğrencilerimizi mezun etmekteyiz.

Güzellik Uzmanlığı Kursu Fiyatları Nedir?

İzmir’de ve tüm Türkiye’de bir çok güzellik uzmanlığı kursu bulunmaktadır. Her kurs farklı içerikler sunsa da Cilt Bakımı ve Güzellik Elemanı Yetiştirme Kursu, Estetisyenlerin tüm kurumlarda estetisyen olarak çalışabileceği en ideal programdır. İzmir’de Güzellik Uzmanlığı kursu olarak hem uygun fiyata hem de son teknolojiyi Nets disiplini ve prestiji ile vererek öğrencilerimizi mezun etmekteyiz.

Güzellik Uzmanlığı Kursunda Mezun Olma Şartları Nelerdir ve Hangi Belge Verilir?

Nets Akademi güzellik uzmanlığı kursu M.E.B Onaylı kendi markamız olan Özel Elvan Meslek Edindirme Kursu tarafından 826 saatlik 4. seviye Güzellik Uzmanı Kurs Programı belgesi vermektedir. Bu eğitim sonunda iki aşamalı uygulama ve teoriksınava girilmektedir. Nets Akademi 826 saatlik 4. seviye Güzellik Uzmanı Kurs Programında uygulama sınavı Kurs heyetimiz tarafından yapılmakta diğer teorik sınav ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen bir gözetmen denetiminde yapılmaktadır. 

Ustalık Belgesi Avantajı

 826 saatlik 4. seviye Güzellik Uzmanı Kurs Programı’nın bir diğer avantajı ise, bu sertifikayı alan öğrencilerimizin kurs bitirme sınavı sonrası aldıkları 4. seviye belgeleri ile direkt olarak Çıraklık Eğitim’de Ustalık Sınavına girebilmeleridir. 552 saatlik Güzellik Elemanı yetiştirme kursunda, öğrencilerimiz Kalfalık sınavına girerken bu yeni eğitim ile öğrencilerimiz Direkt olarak Ustalık Sınavına girmeye hak kazanıp kendi yerlerini açma imkanına sahip oluyorlar.

Güzellik Uzmanlığı Kursuna Kayıt Olmak İçin Neler Gereklidir?

  • Kimlik fotokopisi
  • 2 adet fotoğraf
  • Son mezun olunan okulun diploması veya öğrenci belgesi kayıt için yeterlidir.