Profesyonel Makyaj Kursu – Makyaj Uygulayıcısı Kurs Programı

Kişinin yüz anatomisine, cilt ve saç rengine göre doğru renkler ve yöntemler ile uygulanan profesyonel makyaj, günümüzde kadınlar için günlük rutin aktiviteler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Ciltteki kusurları kapatmak ve rahatsızlık yaratan görünüm sebebiyle kişiler makyaja yönelir ve kendilerini böylece daha iyi hissederler. Kozmetik sektörünün büyüklüğü düşünüldüğünde yadsınmayacak uzmanlık talebi günden güne artmaktadır. Artık yalnızca basit makyaj tekniklerini bilmek değil, görünüşteki algı tekniklerini bilmek önemli olmaktadır. Profesyonel makyaj eğitimi diğer adıyla Makyaj Uygulayıcısı kurs programı uzmanlık isteyen teknik bilgileri ve becerileri içermektedir. Makyaj için seçilen renklerden, vurgulanmak istenilen bölgenin özelliklerine kadar derin detaylar için estetik görüş sahibi olmak gerekmektedir.

Neden Nets Akademi?

1997 yılından itibaren güzellik sektöründe varlığını sürdüren ve İzmir’in en kapsamlı ve yenilikçi kuruluşu olan Nets’in bir kolu olan Nets Akademi, profesyonel eğitmenleri, öğrencilerine verdiği Nets disiplini ve sektörde bilinirliği ile öğrencilerine yön gösteren bir kurstur. Sürekli gelişen bu güzellik sektöründe teknolojiyi takip eden, öğrencilerine hep yeniyi öğretmeye çalışan Nets Akademi mezunlarının arkasında Bornova Merkezde hizmetini sürdüren Özel Nets Polikliniği bulunmaktadır. Bu nedenle İzmir’de ve çevre illerde bulunan klinikler, salonlar ve merkezler öncelikle İzmir’de Profesyonel Makyaj dendiğinde Nets Akademi mezunu Nets kültürü ile eğitilmiş öğrencileri tercih etmektedirler.

Profesyonel Makyaj Eğitimine Kimler Katılabilir?

242 saatlik Makyaj Uygulayıcısı Kurs Programı, 19 yaşından gün almış en az ilkokul ve/veya ilköğretim düzeyinde eğitimini tamamlamış bireyler için hazırlanmıştır.

Profesyonel Makyaj Kursumuzun Kariyer Olanakları

Nets Akademi Profesyonel Makyaj- Makyaj Uygulayıcısı kursundan mezun olan öğrencilerimiz,

  • Profesyonel Makyaj Stüdyolarında,
  • Güzellik Salonlarında,
  • Tv Stüdyolarında,
  • Film ve Dizi Setlerinde,
  • Organizasyon Şirketlerinde
  • Freelance makyöz olarak
  • Kuaför Salonlarında makyöz olarak çalışabilirler.