Dermapen ile cilt gençleştirme; kişinin vücudunun doğal süreçleri olan kolajen ve elastin üretimlerini tetikleyen ve cildin yeniden yapılanmasını sağlayan medikal estetik bir uygulamadır.

Dermapen uygulamasıyla, cilde herhangi bir cerrahi bir işlem yapılmadan genç, dinç, parlak ve gergin görünüm sağlanır. Dermapen uygulamasının temel mantığı cilt üzerinde mikro düzeyde görünmeyen binlerce mikro kanal açıp kontrollü bir hasar oluşturup deri altına uygun tedavi serumlarını deri altına bu kanallar yardımıyla göndermektir. Böylece derideki onarıcı mekanizmalar devreye girer ve iyileşme süreci başlatılmış olur.

Dermapen uygulaması; 4-6 seans ve 15 gün aralıklarla yapılan günlük hayata kolay geçiş sağlanan senede 2 kür (6 ayda bir) yapılmasında fayda olan etkin bir medikal kürdür. Gözenek tedavisi, iz tedavisi, kırışıklık tedavisi, cilt tonu düzeltme tedavileri dermapenle en etkin şekilde yapılır.

Bu uygulamada en önemli etken işlemin hijyen ortamda bu konuda uzman kişilerce uygulanmasıdır. Öncesinde lokal anestezik kremler kullanıldığı için uygulama konforu arttırılmıştır. Uygulama sonrasında soğuk uygulamalar kişiyi rahatlatır. işlem sonrası koruma faktörlü kremlerimizi düzenli kullanmak (4 saatte bir) önem taşır.

İşlem öncesinde aspirin, kan sulandırıcı ilaçlar, alkol kullanılmaması gerekir. Uygulamaya makyajsız gelinmesi önerilir. Uygulama alanına temas edilmemeli. Uygulamadan sonra bir gün süreyle banyo yapılmamalı. Uygulama sonrasında 1 hafta kese, peeling gibi cildi soyacak uygulamalar yapılmamalı, glikolik asit içeren kremler kullanılmamalıdır. Uygulama sonrası güneşten korunulmalı ve önerilen kremler kullanılmalıdır.

Cildi yenilemek, nemlendirmek ve canlandırmak, ince deri çizgilerini sıkılaştırmak, deri üzerindeki skarları (akne izi, strialar, yanık izi vb.) azaltmak için yüz, boyun ve dekolte bölgesine, saç dökülmelerinde saçları canlandırmak amacıyla saçlı deriye uygulanabilir.

Dermaroller/Dermapen uygulaması, felç geçirmişlere, kanser hastalarına, şeker hastalarına, kan pıhtılaşma sorunu olanlara, çoklu ilaç tedavisi gerektiren kalp hastalarına ve uygulama bölgesinde yara veya enfeksiyonu olanlara uygulanmaz. Hamilelere, uzman doktorun onayı ile birlikte uygulama yapılabilir. 18 yaşından küçüklerin yanında velisi olmaması durumunda işlem yapılmaz.