Modern yaşama özgü insan ihtiyaçları teknolojik gelişmelere bağlı olarak sürekli bir değişim içerisindedir. Değişen insan ihtiyaçlar doğrultusunda iş kolları mikro düzeylere ayrılmış ve uzmanlık birincil aranan nitelik olmuştur. Talep doğrultusunda mesleki eğitim gerektiren aktif istihdam alanları ortaya çıkmıştır. Rekabetin giderek daha fazla hissedildiği kariyer hayatında fark edilebilir bilgi ve beceri yönetimi dikkat çekmektedir.

Bireylerin kariyer hayatlarında yüksek mevkilere gelebilmeleri için meslek edindirme kursları kişi ve işi arasında uyum yaratır. Böylece birey kendi yetenekleri doğrultusunda gelişim gösterir ve sevdiği işi için emek harcarken mutluluk duyar. Meslek edindirme kursları iş bulma konusunda yardımcı eğitim kurumlarıdır. Bireyler hayatları boyunca meslekleri hakkında değişen ve gelişen tüm teknik bilgi ve becerilerden haberdar olarak bunları öğrenir ve uygular. Tecrübesiz iş gücünün önüne geçilmesi konusunda devlet ve özel sektör mesleki eğitimlerde birlikte hareket edebilmektedir. Yönetmelikler ile kişinin eğitimi ve uzmanlığı belgelenir. Bu belgeler kişinin yaşamı boyunca iş başvurularında kendi güçlü yönlerini gösterebileceği iyi bir referans sağlar. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı uzmanlık belgesi edinmek devletin sağladığı iş fırsatlarından yararlanma imkanı sunarken yine devlet desteği ile kişilere iş yeri açma fırsatı verir. Hizmet sektöründe meslek edinme adına en çok tercih edilen programlar güzellik uzmanlığı, masörlük-masözlük, terapi odaklı masaj uzmanlığı ve profesyonel-kalıcı makyaj eğitimleridir. Kişi bu kurslar içerisinde tüm teorik ve pratik bilgi ve becerileri edinerek, iş yaşamına başlamak için hazır konuma gelir. Geçici ya da yarı zamanlı işler bireylere kalıcı bir gelir sağlamamakta ve yeteneklerini açığa çıkarmalarına engel olmaktadır. Her birey yeteneği ve isteği doğrultusunda meslek edinme hakkına sahiptir. Meslek edindirme kursları bu bağlamda bireylere yetenekleri doğrultusunda istedikleri işi ömür boyu yapmaları için kariyer yolunda fırsatlar sağlar.

Nets Akademi sektördeki 21 yıllık başarısı ile bireylere meslek edinme süreçlerinde çağdaş bir eğitim vererek, iş yaşamlarında referans olmaktadır. Böylece bireyler kaliteli ve profesyonel eğitim sonunda sektörde yerlerini kalıcı olarak alabilirler.