Cildinizin yazın da sağlıkla ışıldaması için nem dengesini sağlayan doğru beslenme, günlük bakım gibi koruyucu önlemlerin alınması gerekmektedir.

Tatile çıkmadan önce cildin nem dengesini sağlamak, cildin tatil sonrasında da sağlıklı ve parlak kalmasını sağlar.

En büyük problem cildin kuruması

Yazın cilt sağlığı için en önemli sorunların başında cilt kuruluğu gelmektedir. Güneş ışınları, deniz ve havuzun etkisiyle cilt zamanla kurur, parlaklığını ve tazeliğini kaybetmektedir. Özellikle öğle saatlerinde ya da uzun süre güneşte kaldığınız zaman cilt kuruluğu meydana hale gelir. Mümkünse yüz, geniş kenarlı şapka ya da gözlüklerle korunmalıdır. Mutlaka cilt tipine uygun güneş kremi de her daim kullanılmalıdır ve bu çok önemli bir farktördür. Güneş koruma faktörü içeren kremler veya losyonlar dışarı çıkmadan 20 dakika önceden sürülmelidir. Etkisini gösterebilmesi için de mutlaka 2-3 saatte bir tekrar sürülmeli ve unutulmamalıdır. Eğer denize ya da havuza girilmişse güneş kremi mutlaka tazelenmelidir. Havanın bulutlu olması halinde de güneş kremi sürülmeli ve unutulmamalıdır.

Cilt tipine uygun nemlendirici seçilmeli

Cildin tipi ne olursa olsun herkes nemlendirici sürmeyi unutmamalı ve alışkanlık haline getirmelidir. Çünkü yazın cildin en çok ihtiyacı olan şey nemdir. Vücut nemlendiricisi kullanırken dikkat edilecek en önemli nokta cilt tipine uygun nemlendirici seçmek ve düzenli olarak kullanmaktır. Duş sonrası nemlendirici sürmek cildi rahatlatır ve ihtiyacı olan bakımı sağlamaktadır.

Yaz meyveleri cildinizin dostudur

Kusursuz bir cilde sahip olmak için cilt bakım ürünleri kadar tüketilen besinlerin de önemini unutmamalıyız. Sağlıklı bir cilt için, vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminler ve minerallerin bulunduğu besinler düzenli olarak tüketilmelidir. Vitamin ve mineraller cildin daha esnek bir yapıda olmasını sağlamaktadır. Ayrıca cilt hücrelerinde oluşan tahribatı onarmak için faydalıdır. Taze sebze ve meyveler, yeşil yapraklı sebzelerin tüketilmesi vücuda aynı zamanda cilde vitaminlerin depolanmasını sağlamaktadır.

Su en önemli nem kaynağıdır

Güneşin cilde kaybettirdiği nemi geri kazandırabilen en önemli şey su içmek. Yazın vücudumuz olduğundan daha fazla su kaybetmekte. Su tüketerek bu kaybın telefi edilmemesinden de en çok cilt sağlığı etkilenir. Güneşin meydana getirebileceği hasarı en aza indirmek için günde mutlaka en az 2 litre su içilmelidir. Su yerine kahve, çay, kola veya hazır meyve suyu içmek cilde nem kazandırmaz. Su dışında mineral kaynağı soda ya da ayran da içilebilir.

Yazın uygulanan kozmetik uygulamalar

Yaz döneminde cildin sağlıkla parlaması için mezolift uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Mezolift uygulaması ile cildin ihtiyacı olan vitaminleri ve hyaluronik asit cilde enjekte edilmektedir. Mezolift uygulaması sonrası cildin nem ihtiyacı sağlanır, çok daha parlak ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Yine Somon DNA enjeksiyonları, antiage ve nem bakımları yaz döneminde güvenle uygulanabilen ve cilde tazelik, parlaklık veren uygulamalardır.